Nezáväzný
dopyt
Římské-rolety

Interiérové ​​tienenie

Látkové-rolety-5

Látkové rolety

den-a-noc

Zatemňovacie rolety Deň a noc

rimske-rolety-1

Rímske rolety

Interiérové ​​tienenie

Interiérové ​​tienenie neslúži iba ako efektívny tieniaci prvok, ale pri správnom výbere dodáva interiéru značnú dávku dizajnu a útulnosti. Sledujeme nové trendy, ale neopúšťame starú overenú klasiku.

Látkové rolety

Látkové roleta je vysoko funkčný, rokmi preverený, jednoduchý tieniaci prvok. Vďaka širokej kolekcii látok je vhodný pre všetky štýly bývania. Možnosti využitia látkových roliet do okien sú takmer neobmedzené. Možno žiadať rolety do strešných okien, na balkón alebo na zatienenie kolmých plôch. Pri výrobe látkových roliet sa používajú špeciálne technické textílie, aby plne splnili funkciu tienenia, tlmenie vonkajších zvukov, či funkciu nehorľavosti. Látkové rolety je možné umiestniť na okno, nad okno, na strop alebo do špaliet. Výber vhodného montážneho postupu bude prispôsobený požiadavkám zákazníka na estetický výsledok a možnosti otvárania okna. Rolety je možné ovládať manuálne alebo elektricky.

Potrebujete s niečím poradiť alebo máte záujem o cenovú ponuku?
Napište nám a my sa Vám ozveme!

Zatemňovacie rolety deň a noc / Twintex

Celé tajomstvo roliet Deň a noc spočíva v tom, že vyzerajú a fungujú ako rolety, pritom reguláciu svetla zaisťujú prekrývaním pruhov ako žalúzie. Na látke sa totiž striedajú zatemňovacie a transparentné pruhy. Ich vzájomné prekrývanie umožňuje vysokú reguláciu prieniku svetla. Šírka jednotlivých pruhov je závislá od výberu látky. Pokiaľ je inštalovaných viac zatemňovacích roliet vedľa seba, docieli sa dokonalý vzhľad celej zostavy pomocou zladenia pruhov. Pri vytiahnutí je látka navíjaná na rúrku, čo umožňuje skryť roletu do veľmi malého obalu. V súčasnej kolekcii sú zahrnuté aj látky s nehorľavou úpravou. Ovládanie roliet Deň a noc ponúkame v manauálnej aj motorickej variante.

Rímske rolety

Typické pre rímske rolety sú horizontálne sklady. Sklolaminátové výstuže rozdeľujú plochu na rovnako široké horizontálne pruhy. Lamináty sú vložené do tunelíka, ktorý vznikne zošitím látky na prednej alebo zadnej strane rolety. Na dosiahnutie čo najmenšieho narušenia vzoru u látok s potlačou, sa odporúča umiestniť tunelíky z prednej strany. Zložená látka zostáva v hornej časti rolety. Aby rímska roleta neobmedzovala funkčnosť okien, je nutné mať dostatočný priestor na jej montáž. Výšku paketu je možné ovplyvniť výberom vhodného spôsobu prevedenia. Rímske rolety je možné ovládať manuálne alebo motoricky.

Japonské posuvné steny

K výhodám japonských stien patrí najmä vysoká variabilita. Panelové posuvné steny sú ideálne na zatienenie veľkých plôch alebo predelenie priestoru. Ich využitie je takmer neobmedzené. Stenové panely môžeme použiť nielen ako tieniaci prvok, ale aj napríklad namiesto dverí k vstavaným skriniam alebo na zakrytie výklenkov. V našej ponuke máme teraz niekoľko typov prevedení japonských stien. Základné prevedenie zahŕňa horné uchytenie a spodnú záťažovú lištu vsunutú do tunelíka. Pokiaľ je panel z roletovej látky, môže byť doplnený nalepenými dizajnovými lištami. Potrebné vypnutie panelov zo závesových látok zaistí laminátové výstuže. Častým variantom je tiež prevedenie, kedy je horný profil dlhší ako celková šírka zatienenej plochy. To umožňuje parkovanie látkových panelov mimo zatienenej plochy a nedochádza tak k jej zúženiu.

Drevené žalúzie

Prirodzenosť a luxus je absolútnou dominantou drevených žalúzií. Na docielenie perfektného dojmu z drevených žalúzií slúži šírka možností povrchových úprav a farebného riešenia. Voľbou vhodnej povrchovej úpravy môže byť zachovaná viditeľná prirodzená štruktúra dreva. Lamely je možné tiež lakovať do rôznych farebných odtieňov alebo obaliť kožou. Na výrobu roliet sa používa vŕba Abachi, drevina pôvodom z Afriky. Táto exotická vŕba je známa ako ľahký a mäkký materiál bez hrčí. Vďaka nízkej tepelnej vodivosti navyše drevené tienenie zbytočne neohrieva interiér. Drevené žalúzie je možné ovládať manuálne aj motoricky.