Nezáväzný
dopyt

PREDOKENNÉ ŽALÚZIE

PREDOKENNÉ ŽALÚZIE

PREDOKENNÉ ŽALÚZIE

Nekonečný výber

Predokenné žalúzie sú tak rozmanité ako architektúra budov, v ktorých sa používajú. Umožňujú plynulú reguláciu slnečného svetla a dodávajú stavbe moderný a estetický vzhľad.

Predokenné žalúzie umožňujú plynulú reguláciu slnečného svetla a dodávajú stavbe moderný vzhľad. Vynikajú silnou a odolnou konštrukciou s mechanizmom chráneným proti poveternostným vplyvom. Vonkajšie žalúzie sa môžu tiež chváliť významnými praktickými vlastnosťami, ako je napríklad zníženie nákladov na úpravu teploty v dome, zamedzenie hluku z vonkajšieho prostredia, ochrana súkromia a zabránenie predčasnému znehodnoteniu interiérového zariadenia. Najmä z dôvodu klimatických zmien a zvyšujúcich sa nákladov na energie sú exteriérové ​​žalúzie v súčasnosti obľúbeným druhom tieniacej techniky. Vonkajšie žalúzie ovplyvňujú správne rozloženie teploty v miestnosti a vďaka nim je v sparnom lete možné výrazne znížiť teplotu budovy až o niekoľko stupňov. Počas zimného obdobia stiahnuté žalúzie naopak ušetria náklady na vykurovanie.

Vonkajšie žalúzie môžete ovládať kľukou alebo motorom. Možno ich tiež prepojiť s inteligentným systémom, aby sa nastavovali samy podľa Vašich potrieb alebo aby sa mohli ovládať odkiaľkoľvek. Predokenné žalúzie rozlišujeme podľa tvaru na žalúzie typu S, Z, C, F a E a podľa šírky jednotlivé lamely.

Montáž vonkajších žalúzií je možné vykonať pod fasády, kedy sa žalúzie umiestnia do pripraveného priestoru vo fasáde. Všetky kotevné prvky sú tak skryté a nič neruší finálny vzhľad budovy. Tento spôsob prevedenia je vizuálne najatraktívnejší. Ďalší montážny spôsob je umiestnenie žalúzií pod krycí plech. Priznaný lakovaný plech zakrýva horný profil a paket lamiel žalúzií a chráni žalúzie pred nepriaznivým počasím. Tento spôsob prevedenia je vhodný pre dodatočnú montáž, prípadne pokiaľ sa žalúzie nevlezú pod fasádu alebo má klient rád estetiku plechu. Pokiaľ technológia stavby nedovoľuje montáž pod fasádu alebo krycí plech, tak sa žalúzie montujú pomocou špeciálnych nosných prvkov priamo na fasádu. Takto namontované žalúzie tvoria zaujímavý architektonický prvok.

Vonkajšie žalúzie odoberáme od firmy NEVA – popredného českého výrobcu tienenia. Na trhu je viac ako 30 rokov, ročne vyrobí cez 80 tisíc žalúzií a rozváža ich do 42 krajín sveta.

Potrebujete s niečím poradiť alebo máte záujem o cenovú ponuku?
Napíšte nám a my sa Vám ozveme!

Preokenné žalúzie S-90

Predokenné žalúzie S-90 majú najpevnejšie lamely zo všetkých žalúzií našej ponuky, a preto sa pýšia veľkou odolnosťou. S-90 navyše poteší každého, kto si chce doma užiť pokoj. Žalúzie S-90 majú zavalcované tesnenie v lamelách a tým zaručia dokonale tichý chod. Lamely žalúzií S-90 do seba presne zapadajú, takže pri svojom zatvorení vytvára elegantnú celistvú vrstvu, ktorá perfektne tieni aj stráži Vaše súkromie. Žalúzie vďaka svojmu tvaru vyzerajú v spustenom stave skoro rovnako ako vonkajšie rolety a vďaka tomu ich s nimi môžete elegantne kombinovať.

Predokenné žalúzie Z-90

Z-90 sa pýši titulom najpredávanejšieho typu žalúzií v našej ponuke. Lamely žalúzií Z-90 do seba presne zapadajú, takže pri zatemnení vytvára elegantnú celistvú vrstvu, ktorá perfektne tieni aj stráži Vaše súkromie. Lamely žalúzií Z-90 sú extrémne pevné a odolné. Vďaka tomu bez problémov zvládnu silný vietor a sú menej náchylné na poškodenie. Oproti Z-70 majú Z-90 širšie lamely, takže sa skvele hodia na tienenie francúzskych okien alebo veľkých presklených stien.

Predokenné žalúzie Z-70

Predokenné žalúzie Z-70 majú oproti Z-90 viac lamiel. Lamely Z-70 sú užšie a vďaka tomu sa hodia aj do užších priestorov vo fasáde. Vďaka šírke lamiel žalúzie vyzerajú tiež veľmi elegantne a jemne aj na oknách menších rozmerov. Žalúzie Z-70 sú opäť domykateľné, tzn. lamely do seba presne zapadajú a pri zatmení vytvárajú celistvú vrstu. Pri predokenných žalúziách Z-70 Vás poteší aj príjemne tichý chod.

Predokenné žalúzie C-80

Ak hľadáte univerzálne žalúzie, tvar C bude skvelá voľba. Tvar lamely C totiž umožňuje naklopenie žalúzie na obe strany. Poskytuje tak široké možnosti tienenia, vďaka ktorým si do miestnosti pustíte ideálne množstvo svetla. Oproti C-65 majú C-80 robustnejšie lamely a zatieni tak väčšiu plochu. Žalúzie C-80 nemajú vodiaci profil, ale vedenie lankom. Vďaka tomu sú ideálnou voľbou pre všetky stavby, ku ktorým vzhľadovo nesedia masívnejšie vodiace profily. C-80 sú tak obľúbeným vonkajším tienením nielen pre domácnosti, ale aj pre administratívne budovy a kancelárie.

Predokenné žalúzie C-65

Predokenné žalúzie C-65 sú ideálnou voľbou pre všetkých, ktorí chcú mať nad tienením dokonalú kontrolu. Tvar žalúzie C umožňuje vďaka možnosti preklápania lamiel na obe strany presnú reguláciu tienenia a žalúzie tak pustia domov len toľko slnečných lúčov, koľko kto chce. Oproti C-80 majú žalúzie C-65 užšie lamely, hodia sa preto do miest s menšími alebo úzkymi oknami. Na oknách vyzerajú elegantne a stávajú sa tak obľúbeným riešením pre administratívne a kancelárske budovy aj pre domácnosti.

Predokenné žalúzie F-80

Ďalšou skvelou voľbou pri hľadaní univerzálnych žalúzií, sú vonkajšie žalúzie typu F. Žalúzie je možné opäť sklopiť na na obe strany a tak poskytujú široké možnosti tienenia, vďaka ktorým si do miestnosti pustíte ideálne množstvo svetla. Lamely F-80 majú unikátny plochý tvar, ktorý prináša nezanedbateľné výhody. Po vytiahnutí žalúzií vytvoria lamely veľmi nízky paket, vďaka tomu neuberajú svetlej výške okna a hodí sa tak skvele aj pre dodatočnú montáž. Vďaka svojmu elegantnému vzhľadu a tým, že neuberajú na svetlej výške okna, patrí F-80 medzi obľúbený typ vonkajších žalúzií.

Predokenné žalúzie E-50

Predokenné žalúzie E-50 je možné skopiť na obe strany. Lamely sú veľmi ploché, takže po vytiahnutí vytvoria nízky paket, a preto si vystačíte s menším, elegantnejším horným profilom. Žalúzie E-50 môžete ovládať hneď tromi spôsobmi – kľukou, motorom aj klasickou šnúrou. Tieto žalúzie môžete navyše umiestniť aj do interiéru. Žalúzie Vám podľa spôsobu ovládania vyrobíme vo variante E-50M, alebo E-50K. Variant M má robustnejší horný profil, do ktorého sa zmestí motor, zatiaľ čo K má menší horný profil, takže umožňuje ovládanie šnúrou. Vedenie lamiel Vám na prianie vyrobíme s lankom alebo bez.