Nezáväzný
dopyt

Screenové rolety

Webp.net-compress-image

Screenové rolety

IMG_6240

Screenové rolety

Skvelá voľba

Screenová roleta je jedinečný produkt s veľkým architektonickým potenciálom. Svoje využitie nachádza na všetkých typoch okien, ale aj pergolách, altánkoch a zimných záhradách.

Screenové rolety Alutech

Moderné, funkčné a užívateľsky komfortné. Presne také sú screenové rolety z dielne našej spoločnosti. Screenové rolety sú tvorené špeciálnou PVC látkou, ktorá vďaka svojmu zloženiu dokáže čiastočne pohltiť a odraziť slnečnú energiu a tým zabrániť ohrievaniu interiéru. V letnom období screenové rolety znížia teplotu v miestnosti až o niekoľko stupňov. Ďalšou nosnou vlastnosťou je ochrana proti hmyzu. Zároveň aj screen zmierni prienik prachu a alergénov do vnútorných priestorov. Screenová roleta vyniká okrem iného aj tým, že pri zatiahnutých roletách stále zachováva výhľad do vonkajšieho prostredia, ale pohľad zvonku do miestnosti látka naopak nedovolí.

Najdôležitejšou funkčnou časťou screenovej clony je screenová tkanina. V našej ponuke nájdete 4 druhy tkanín. Tie sú charakterizované činiteľmi odrazivosti, pohltivosti a priepustnosti pre slnečné žiarenie. Klasickou screenovou látkou je Serge 600, ktorá je utkaná z vlákien potiahnutých PVC vrstvou s obsahom 42% skleného vlákna a 58% PVC. Tkanina Serge 1% má veľmi vysokú hustotu vlákien a hoci je zloženie pomerovo rovnaké ako u Serge 600, zaistí dokonalejšie zatemnenie. Tkanina Serge 600 BO Solar má vysokú nepriehľadnosť a cez látku sú znateľné iba obrysy. Látka obsahuje 34% skleného vlákna, 48% PVC a 18% PVC laminácie. Pre najvyššiu ochranu pred prechádzajúcimi lúčmi, ale aj zvedavými pohľadmi Vás ochráni látka Serge BlackOut. Tkanina je z rubovej strany opatrená dvoma vrstvami PVC náteru, čo z priesvitnej tkaniny vytvorí tkaninu zatemňujúcu a screenová látka tak ponúkne úplné zatemnenie.

Screenové rolety ďalej rozlišujeme podľa uchytenia látky. Najčastejšie inštalujeme Zipscreen, tiež známy ako Lockscreen, kde je látka pevne uchytená vo vodiacich lištách na princípe zipsu. Roleta je tak vysoko stabilná aj v otvorenom priestranstve, napr. na balkóne či pergole. Cablesreen má látku vedenú pomocou oceľových laniek, ktoré sa kotvia do steny alebo podlahy. Variant Screen predstavuje látku voľne napnutú medzi boxom a koncovou lištou.

Vďaka pohonu, ktoré tvoria aj o motor, môžete svoje rolety pohodlne ovládať, ako si sami zvolíte. Či už pomocou aplikácie v smartfóne, pomocou systému Vašej inteligentnej domácnosti alebo cez diaľkové ovládanie. K dokonalosti všetko dovedie individuálny prístup, výber toho správneho farebného prevedenia a najkvalitnejšie materiály na trhu.

Potrebujete s niečím poradiť alebo máte záujem o cenovú ponuku?
Napíšte nám a my sa Vám ozveme!

Screenové rolety na okná

Screenové rolety slúžia k efektívnemu zatieneniu s umením odtienenia až 95 % slnečnej energie. Clony však súčasne púšťajú do interiéru svetlo a obavy z nedostatku svetla v dome pri zatiahnutých roletách tak rýchlo odpadajú. Ďalšou výraznou vlastnosťou je umožnenie nerušeného výhľadu von, zatiaľ čo ľudia zvonku dovnútra nevidia. Dokážu teda plne ponúknuť súkromie bez toho, aby ste prišli o výhľad na záhradu. Látka screenovej rolety dokonca prepúšťa do interiéru čerstvý vzduch a zabraňuje tak prehrievaniu miestnosti. Tým sa výrazne zníži, či dokonca predíde nákladom za klimatizáciu a ochladzovanie miestnosti. Screenové rolety sa chvália znížením teploty v horúcich dňoch až o 3 – 7 ° C a znížením nákladov na ochladzovanie až o 58%. Screenové rolety sú obľúbenou voľbou na zatienenie okien, ako malých, tak aj nadmerných rozmerov.

Screenové rolety nejen na okna

Screenové rolety si nemusíme dávať do súvislostí iba s oknami. Screenové clony sú vhodné pre zatienenie Vášho odpočinkového miesta, ako je napr. balkón, zimná záhrada, terasa, altánok, záhradný dom alebo pergola. Screenová tkanina nielen miesto príjemne zatieni, ale vďaka svojej priedušnosti vetrá a zároveň slúži ako ochrana pred hmyzom alebo nečistotami z okolia. Využiť ju tak môžete v sparnom dni alebo naopak pri nepriaznivom počasí, kedy prší alebo silne fúka. Clona elegantne uzavrie inak otvorený priestor pergoly a navodí príjemný pocit bezpečia. Vonkajšie posedenie tak bude podľa potreby kryté a vzdušné zároveň. Screenové clony vo voľnom priestore odporúčame inštalovať vo variante Zipscreen. Roleta je tak maximálne stabilná a odolná voči poveternostným vplyvom.