Nezáväzný
dopyt
Snímek obrazovky 2019-12-12 v 14.16.53

Vonkajšie rolety

Snímek obrazovky 2019-12-12 v 14.17.03

Vonkajšie rolety

Úspora a klid

Vonkajšie rolety sú praktickým nástrojom na reguláciu tienenia. Nezanedbateľné prínosy majú však aj pre zníženie hluku z vonkajšieho prostredia a zamedzenie tepelných únikov cez okná.

Tieniaca technika typu vonkajších roliet do okien účinne slúži na reguláciu svetla. Na rozdiel od iných tupov tienenia, predokenné rolety vytvoria v interiéri absolútnu tmu. Rolety tiež bránia únikom tepla v zime a prehrievaniu miestnosti v sparnom lete, prinášajú teda nezanedbateľné úspory nákladov na stabilizáciu teploty v dome. Vďaka týmto skvelým izolačným vlastnostiam znižujú rolety aj hluk medzi interiérom a vonkajším prostredím. Súčasne stiahnuté vonkajšie rolety ochránia okná pred nepriaznivými vplyvmi počasia a opotrebovaním. V kombinácii s bezpečnostnými vodiacimi lištami, zosilnenou koncovou lištou, s motorickým ovládaním a poistkou proti vytlačeniu sú aj skutočne veľkou bariérou pre zlodejov.

V dnešnej dobe môžete mať rolety na elektrický pohon alebo rádiové riadenie a môžete si zo svojho domova vytvoriť inteligentnú domácnosť pomocou prepojenia produktov so systémom TaHoma. Od manuálneho ovládania sa však neupustilo a stále máte možnosť rolety vyťahovať/sťahovať aj pomocou kľučky, popruhu/šnúry alebo pružiny.

Predokenné rolety, alebo ak chcete vonkajšie rolety na okná, sú vhodné do všetkých typov obytných, občianskych stavieb a administratívnych budov bez ohľadu na fázu ich dokončenia.

Potrebujete s niečím poradiť alebo máte záujem o cenovú ponuku?
Napíšte nám a my sa Vám ozveme!

Predokenné rolety

Predokenná roleta je roleta s viditeľným krycím boxom. Tento typ rolety je určený na dodatočnú montáž na existujúce budovy, prípadne po dokončení vonkajších omietok do novostavieb. Predokennú roletu je možné namontovať na rám okna alebo do zapraveného ostenia. Dodatočná montáž uloženia predokennej rolety na okná do viditeľného boxu je ideálna pokiaľ nemáte možnosť murárskych úprav, prípadne je Vaším zámerom ponechať box viditeľný za účelom dizajnu. Veľkosť roletového boxu je závislá od rozmeru rolety. Tvar boxu si však môžete ľubovoľne zvoliť. Máte na výber z hranatého, oblého a skoseného boxu. Tento roletový systém nevytvára tepelné mosty.

Zaomietacie rolety

Exteriérová roleta je zložená z lamiel, ktoré sa po stranách pohybujú vo vodiacich lištách. Ochrana proti nadvihnutiu panciera je riešená pružinami, ktoré držia lamely v jednej rovine. Roletový box nie je viditeľný, je zabudovaný nad okenným otvorom. Predná časť boxu je potiahnutá polystyrénom a pripravená na zaomietanie a finálnu fasádnu úpravu. Spodná časť boxu tzv. revízna klapka slúži na servis rolety.

Nadokenné rolety

Tento typ vonkajšej rolety je vhodný pre novostavby aj rekonštrukcie. Krycí PVC box sa umiestňuje nad okno a je otočený do interiéru. Vodiace lišty, v ktorých sa spúšťa lamela, sú namontované z vonkajšej strany priamo na rám okna pomocou špeciálnych skrutiek. Vďaka adaptačnému profilu sa box prispôsobí akémukoľvek okennému rámu. Ochrana proti nadvihnutiu panciera je riešená pružinami, ktoré držia lamely v jednej rovine.

Rolety do prekladov

Predokenné rolety do prekladov HELUZ sú svojou konštrukciou určené pre novostavby osadené roletovými prekladmi značky HELUZ. Vodiace lišty, v ktorých sa spúšťa lamela, sú namontované z vonkajšej strany do puzdier integrovaných v ostení. Najväčšou prednosťou tejto rolety je možnosť inštalácie nosných roletových prekladov v prvej fáze výstavby. Samotná montáž vonkajších roliet môže byť vykonaná kedykoľvek po dokončení stavby.